نکات سفر به یونان (صرفه‌جویی در هزینه‌ها)

غذاهای ارزان‌قیمت بخورید

ساندویچ‌های جایرو و سایر غذاهای حاضری خیابانی تنها چند یورو هزینه دارند و با پرداخت کمتر از ۱۰ یورو در روز می‌توانید غذای ارزان بخورید و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

موتورگازی کرایه کنید

اگر نمی‌توانید از قطار استفاده کنید، یک موتورگازی کرایه کنید. هزینه‌ی اجاره‌ی این وسیله‌ی نقلیه از ماشین بسیار کمتر و راه خوبی برای گشت و گذار و دیدن شهر‌ها و روستاهای مختلف است. هزینه‌ی کرایه‌ی موتورگازی برای یک روز در حدود ۱۴ یورو است.

از مناطقی که مقصد اصلی گردشگران هستند، فاصله بگیرید

یونان، کشور نسبتا ارزانی است. اگر از جزایر توریستی و مقاصد گردشگری پرطرفدار آن صرف نظر کنید، ارزان‌تر هم می‌شود. پس، از جاهای شلوغ و پرگردشگر دوری کنید؛ خواهید دید که قیمت‌ها حداقل سی درصد کاهش پیدا می‌کنند.

فرابرهای شبانه را رزرو کنید

اگر می‌خواهید به تعداد زیادی از جزایر یونان سر بزنید و از دیدن آنها لذت ببرید، هزینه‌های شما افزایش خواهد یافت. از فرابرهای شبانه استفاده کنید. با این کار هم هزینه‌ی جابه‌جایی شما نصف می‌شود و هم هزینه‌ی اقامت شما به اندازه‌ی یک شب، کمتر می‌شود.

بلیط فرابر را از قبل تهیه کنید

اگر بلیط‌های فرابر را دو ماه قبل رزرو کنید، هزینه‌های حمل‌و‌نقل شما ۲۵ درصد کاهش پیدا می‌کند.

از سفر به جزیره‌ی میکونوس خودداری کنید

این جزیره‌ی زیبا قطعا ارزش دیدن دارد اما یک مقصد گردشگری پرطرفدار و گران‌ترین جزیره‌ی یونان است و به هیچ وجه برای کسانی که می‌خواهند سفری مقرون به صرفه داشته باشند، مقصد مناسبی نیست. ۱۲ یورو برای نوشیدنی و ۴۰ یورو برای یک وعده غذا باید بپردازید. این جزیره مقصد مناسبی برای ماه‌عسل‌های لوکس و پرزرق‌و‌برق است. اگر بودجه‌ی کافی برای سفرتان در نظر نگرفته‌اید، از رفتن به میکونوس اجتناب کنید.


تعیین وقت سفارت با ویزا سیر

مشاوره تخصصی رایگان

پاسخگویی ۲۴ ساعته در واتساپ و تلگرام

اتریش آلمان مجارستان چک فرانسه ایتالیا اسپانیا یونان هلند فنلاند

visasair.ir

visasair@gmail.com

09354909384


/ 0 نظر / 47 بازدید